Pomoc dla Ukrainy

Ludzie podczas kursuWspólnie z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim realizowany jest projekt w ramach, którego uchodźcy z Ukrainy mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach z języka polskiego (na poziomach A1, A2, B1). Oprócz zajęć z polskiego oferujemy kilka modułów językowych:

  • – moduł medyczny
  • – moduł biurowy
  • – moduł dla menedżerów
  • – moduł dla branży beauty (fryzjer, stylistka brwi i rzęs oraz paznokci)
  • – przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej w Polsce. 

Plalat informacyjnyOsoby uciekające przed wojną w Ukrainie mogą liczyć na bezpłatną pomoc. Fundacja ADRA Polska w partnerstwie z organizacją CARE otworzyła w Warszawie Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców. Placówka oferuje pomoc informacyjną i prawną, wsparcie doradcy zawodowego i psychologa, lekcje języka polskiego, opiekę nad dziećmi na czas konsultacji a nawet masaż odstresowujący. 

PlakatOsoby uciekające przed wojną w Ukrainie oraz osoby im pomagające – np. wolontariusze i osoby goszczące uchodźców – mogą liczyć na bezpłatną pomoc. Portal GrupaWsparcia.pl wraz z Fundacją ADRA Polska i Polskim Towarzystwem Logoterapii i Noo-Psychosomatyki (PTLiNPS) uruchomił HelpUkraine.GrupaWsparcia.pl – platformę z całodobowym czatem oraz telefonem wsparcia, na których można uzyskać wsparcie psychologiczne i informacyjne. Pomoc dostępna jest w języku ukraińskim i polskim.

 plakat

Całość informacji w załączeniu. Dodatkowo załączamy informację w jęz. ukraińskim.

Załączniki:

Flaga Ukrainy

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.

Flaga Ukrainy

POMOC DLA OBYWATELI UKRAINY - WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

  • infolinia o pomocy w województwie mazowieckim -  numer 987
  • infolinia ogólnopolska pod numerem (+48) 47 721 75 75
  • informacje o legalizacji pobytu - www.ua.gov.pl