Szanowni mieszkańcy,

Dwa lata temu zostały podjęte działania mające na celu opracowanie insygniów samorządowych, w tym m.in. nowego herbu gminy.

Został opracowany projekt herbu, flagi i innych weksykaliów, co do których można było zgłaszać swoje uwagi. Wpłynęły tylko dwa wnioski ze strony mieszkańców. Poprzednia Rada Miejska nie zdążyła uchwalić nowego herbu, gdyż wymaga on jeszcze opinii Komisji Heraldycznej.

W związku z faktem, iż obecna Rada będzie uchwalać nowy herb i inne insygnia chciałabym, aby zostały one szeroko poddane konsultacjom społecznym z mieszkańcami.

Wyniki poniższej ankiety mogą posłużyć lub pomóc Radnym przy podejmowaniu decyzji. Zachęcam do głosowania lub ewentualnych uwag. Każdy Państwa głos jest ważny. Nowe herb, flaga i pozostałe insygnia będą używane przez wiele lat i zapiszą się na długo w historii naszej gminy.

Głosowanie trwa do końca września 2020 r.

Pobierz:

 

Burmistrz Myszyńca

 /-/ Elżbieta Abramczyk

IMG_20200809_110234
IMG_20200809_155108
obraz 2
Previous Next Play Pause
1 2 3

Po przeszło półrocznym wysiłku 2 sierpnia 2020 roku został zakończony kurs przewodnicki na uprawnienia Przewodnika Terenowego po Regionie Kurpiowskim. Wykładowcami i instruktorami na kursie byli przewodnicy z długoletnim stażem   z Oddziału Międzyuczelnianego Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Warszawie, którzy swoje doświadczenie w tym „fachu” przekazywali kurpiowskim adeptom.
W dniach 8 i 9 sierpnia 2020 roku odbył się egzamin – prawie taki trudny jak matura – składający się z części teoretycznej, w czasie której sprawdzano wiadomości teoretyczne kandydatów i później praktyczny w terenie ze znajomości regionu.  Należy zaznaczyć, iż teren uprawnień jest bardzo duży i obejmuje cały teren powiatu ostrołęckiego i kurpiowską część powiatu łomżyńskiego. Zatem nie był to łatwy tak kurs jak i egzamin.

Egzamin ten zdało 13 osób: Adam Andrzejczyk, Andrzej Olk, Aneta Brzostek, Anna Kaczkowska, Barbara Rosińska, Beata Pisarek, Danuta Gnoza, Małgorzata Makowska, Karol Młynarski, Karolina Osowiecka, Łucja Samorajczyk, Stefania Prusaczyk i Zdzisław Ścibek.

Podczas uroczystego podsumowania i zakończenia kursu wszyscy nowi Przewodnicy Terenowi po Regionie Kurpiowskim otrzymali bardzo ładne odznaki PTTK, które będą mogli z dumą nosić i posługiwać się tym tytułem.
Organizatorem kursu byli:

  •        Oddział Międzyuczelniany Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego   w Warszawie;
  •        Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu
  •        Towarzystwo Przyjaciół Myszyńca.

Organizacja kursu została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce i Gminę Myszyniec.

 

 

Wnioski na świadczenia rodzinne, dobry start i fundusz alimentacyjny będą przyjmowane od 03.08.2020 r. na parterze – holu Urzędu Miejskiego w Myszyńcu według podziału na poszczególne miejscowości:


  • w każdy poniedziałek – Zdunek, Białusny Lasek, Charciabałda, Świdwiborek, Wydmusy
  • w każdy wtorek- Wykrot, Drężek, Gadomskie
  • w każdą środę- Wolkowe I i II, Cięćk, Niedźwiedź
  • w każdy czwartek- Krysiaki, Olszyny, Pełty, Zalesie
  • w każdy piątek- Myszyniec, Myszyniec Stary, Myszyniec Koryta, Zawodzie

Wnioski będą przyjmowane codziennie w godzinach 8.00- 16.00 (środa 8.00- 17.00,  po godz. 16.00 wnioski bedą przyjmowane bez podziały na miejscowości).

W związku z pandemią COVID-19 prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności – dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznej odległości.

 

 

Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.

Kiedy odbędzie się spis rolny? Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

Kto musi się spisać? Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma list od Prezesa GUS. Oprócz informacji o obowiązku spisania się, list będzie zawierać ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego to pismo należy zachować aż do momentu spisania się!

Jak się spisać? W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru.

Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego.

Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99) i spisać się przez telefon.

Rolnik, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.

Dlaczego spis rolny jest potrzebny? Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Samym rolnikom wyniki spisu pozwolą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji.

Gdzie szukać informacji? Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa https://spisrolny.gov.pl/. Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową lub konta społecznościowe (Facebook) urzędu gminy oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Ponadto od 17 sierpnia 2020 r. wsparcie i pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/