Zdjęcie zbiorowe

Złote Gody to niezwykła rocznica, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli w jednym związku 50 lat. Właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości jaka odbyła się w piątek 30 września 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Myszyńcu.

W Bazylice Mniejszej w Myszyńcu o godzinie 12.00 została odprawiona Msza Święta w intencji Jubilatów, podczas której przybyli na tę uroczystość Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską. Następnie w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego dostojnych Jubilatów powitała Pani Elżbieta Abramczyk Burmistrz Myszyńca, skierowała słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Uroczystego aktu wręczenia medali nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dokonała Burmistrz Myszyńca Pani Elżbieta Abramczyk w asyście Kierownika USC Krystyny Pawłowskiej.


W dniu 30 września medalami zostały odznaczone następujące pary:  

 1. Marianna i Bolesław Brzostek
 2. Marianna i Mieczysław Golon
 3. Bożena i Kazimierz Gwizdała
 4. Stefania i Stanisław Grzegorczyk
 5. Stefania i Józef Jędrzejczyk
 6. Cecylia i Stanisław Kozłowscy
 7. Teresa i Stanisław Mysiorscy
 8. Halina i Henryk Pupeccy
 9. Marianna i Edward Soliwoda
 10. Krystyna i Stanisław Ścibek
 11. Weronika i Stanisław Ślubeccy

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

Oprawę artystyczną zapewniły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie pod przewodnictwem Pani Elżbiety Drężek.

Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.