1
2
3
Previous Next Play Pause
1 2 3

PSP w Wykrocie - 6.11.2018 r. otrzymaliśmy niespodziankę, jaka dotarła do nas od Prezydenta Polski Pana Andrzeja Dudy za uczestnictwo w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”.

1 a
1 b
Previous Next Play Pause
1 2

23 września 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolkowych rozpoczęliśmy ,,Tydzień Patriotyzmu” uroczystym odśpiewaniem ,,Mazurka Dąbrowskiego” – hymnu narodowego. Podczas apelu pani dyrektor, Hanna Brodowska, przypomniała zgromadzonym uczestnikom, że to właśnie 80 lat temu wybuchła II wojna światowa, do której pamięcią powracamy, by oddać hołd tym, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny. ,,Polski wrzesień 1939 r.” – to zilustrowanie ważnych historycznych momentów wykonane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Barbary Pieńkos i we współpracy z panią Zofią Bałdygą. Wychowanie patriotyczne zostało połączone z kształtowaniem postaw proekologicznych. W tym dniu dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III wzięli udział w akcji ,,Sprzątanie Świata” , czyli ,,Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!" pod kierunkiem wychowawców: p. Joanny Pliszki, pani Małgorzaty Jędrzejczyk i pani Barbary Pieńkos. Niechaj zatem każdy zapamięta, że sprzątamy co dzień, nie od święta. O Ojczyznę naszą dbamy, bo ją bardzo dziś kochamy.

                                                                                             

Joanna Pliszka

 

UTWORZONO: 27 GRUDZIEŃ 2017 DARIUSZ KOBUS
OpublikowanoOdsłony: 522
Drukuj

W sylwestrowy wieczór dnia 31 grudnia 2017 r. o godzinie 16.00 spotykamy się przy kaplicy w Myszyńcu Starym (najstarszej osady na Kurpiach) skąd pod przewodnictwem duchownych wyruszymy, śladem pierwszych katolickich wiernych w Puszczy Zielonej, w tradycyjną 18. pielgrzymkę Kurpiów w (ogłoszonym przez Episkopat Polski) nadzwyczajnym roku Świętego Józefa i 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Z modlitwą i kolędą na ustach, przy świetle pochodni, latarek I lampionów, przejdziemy pielgrzymkowo, historyczną trasą (3 km) przez Browary do Bazyliki Mniejszej w Myszyńcu, gdzie o godzinie 17.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta dziękczynna za 2017 rok. Dziękować będziemy Opatrzności Bożej, między innymi, za szczęśliwie przeżyty Rok: 100 rocznicy objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie oraz 140 rocznicy objawień NMP w Gietrzwałdzie uświetnionych przez Polaków “różańcem świętym do granic“.

Pielgrzymka, odbywać się będzie w duchowej więzi z naszymi kurpiowskimi przodkami,którzy już od 367 lat, dzięki ojcom Jezuitom mogli czynnie wyznawać wiarę katolicką, dla podkreślenia tożsamości Kurpiów - w intencjach wspólnotowych i osobistych - prosząc Pana Boga o dalszą opiekę nad nami i pomyślność w 2018 roku. Stwarza ona również dobrą okazję dla wszystkich tych, którzy nie zawsze mogą wziąć udziału w pielgrzymkach do Świętych Miejsc gdzieś w Polsce czy poza granicami kraju.       

Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, młodych i starszych, w tym grupy i organizacje religijne (w tym kółka różańcowe), zawodowe i społeczne, jak: myśliwych, pszczelarzy (d. bartnicy), rolników, strażaków, Rycerzy Kolumba, urzędników, przedsiębiorców, nauczycieli, młodzież szkolną i studencką, pracowników fizycznych i umysłowych, bezrobotnych, emerytów, rencistów i wszystkich chętnych (nie tylko Kurpiów).

         Pamiętajmy, że “Szczęśliwy, kto Świętego Józefa ma za opiekuna” - w stulecie  (po 123 latach zniewolenia kraju przez trzech zaborców) odzyskania niepodległości  przez Polskę.    

                   Życie człowieka na Ziemi jest ciągłym pielgrzymowaniem, więc pielgrzymujmy póki jest nasz ziemski czas.

 

Ryszard Tomasz tomecek Ropiak           

UTWORZONO: 10 LUTY 2016 KRYSTIAN KALINOWSKI
OpublikowanoOdsłony: 1348
Drukuj

 dyrektor: Iwona Trzcińska

Adres:
Myszyniec Stary 105
07-430 Myszyniec
Tel.: (029) 77 21 131

 

Celem działalności jest realizacja zadań oświatowych zleconych przez organ prowadzący publiczne placówki oświatowe na terenie Gminy Myszyniec, a w szczególności zapewnienie obsługi administracyjnej, finansowej i organizacyjnej tych placówek. 

 

Główne zadania realizowane przez GAPO:

1. Prowadzenie obsługi finansowo - księgowej i kasowej gminnych placówek oświatowych;
 
2. Prowadzenie spraw związanych z przyznawaniem stypendiów i zasiłków szkolnych;

3. Organizowania wypłat wynagrodzeń i ewidencjonowanie danych o zatrudnieniu i wynagrodzeniach pracowników;

4. Przygotowywanie projektów uchwał i zarządzeń dotyczących spraw oświatowych;
 
5. Prowadzenia dokumentacji kadrowej dyrektorów placówek oświatowych;

6. Sprawowanie nadzoru nad przestrzeganiem dyscypliny finansowej szkół;

7. Organizowania dowozu uczniów do szkół, na zawody sportowe, konkursy, itp.;

8. Uzgadnianie z dyrektorami projektów organizacyjnych szkół.
 
UTWORZONO: 28 GRUDZIEŃ 2017 DARIUSZ KOBUS
OpublikowanoOdsłony: 181
Drukuj

21 grudnia 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolkowych odbyła się uroczystość wigilijna pod kierunkiem pani Elżbiety Abramczyk i pani Elżbiety Rolki oraz we współpracy z panią Joanną Pliszką, czuwającą nad przedszkolnymi aniołkami i pastuszkami. Swoją obecnością zaszczycił nas ksiądz Andrzej Surdykowski, który wygłosił Słowo Boże. Nie zabrakło również rodziców podczas łamania się opłatkiem i składania sobie najserdeczniejszych życzeń. Serdecznej atmosferze towarzyszył śpiew kolęd i pastorałek. Miłym akcentem świątecznym był symboliczny poczęstunek przygotowany przez członków Rady Rodziców dla wszystkich uczestników uroczystości.

Podkategorie

Aktualności z Gminy Myszyniec

Aktualności ze szkół na terenie Gminy Myszyniec