Plakat informacyjny - Stary kocioł

Od 1 stycznia 2023 roku, użytkowanie niektórych pieców i kotłów na węgiel, pellet i drewno stanie się nielegalne i zagrożone mandatem do 500 zł lub grzywną do 5 000 zł. Dotyczy to kotłów bezklasowych, które nie spełniają wymogów przynajmniej 3 klasy, które w znacznej mierze odpowiadają za zanieczyszczenie powietrza.

Jeśli użytkują Państwo tego typu urządzenie, muszą je Państwo wymienić na inny rodzaj ogrzewania. Proszę również sprawdzić czy Państwa kominki posiadają certyfikat ekoprojektu. Jeśli nie, należy je wymienić na kominki z takim certyfikatem lub wyposażyć w urządzenie odpylające (np. elektrofiltr).

Na wymianę kotłów oraz ocieplenie budynku można otrzymać dofinansowanie z krajowego Programu Czyste Powietrze lub z gminnego programu dotacyjnego. Program Czyste Powietrze oferuje dotacje do 69 000 zł. Poziom dofinansowania uzależniony jest od dochodów wnioskodawcy oraz wybranego źródła ciepła i wynosi od 30 do 90% inwestycji. Możliwe jest uzyskanie dotacji do wymiany pozaklasowych kotłów i pieców na węgiel, pellet i drewno na nowoczesne źródła ciepła, montaż odnawialnych źródeł energii oraz docieplenie budynków jednorodzinnych.

Jeżeli będą chcieli Państwo dowiedzieć się więcej o korzyściach, które niesie Program Czyste Powietrze zapraszamy do punktu konsultacyjnego, który obsługiwany jest w Urzędzie Miejskim w Myszyńcu.

Punkt czynny jest zgodnie z harmonogramem aktualizowanym co miesiąc.

Pokój nr 6
Kontakt:  29 77 21 141 w. 29
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Załączniki: