W dniu dzisiejszym w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu odbyła się II Gala Sportu Gminy Myszyniec. Miała charakter szczególny ze względu na obchodzone w naszej Gminie w tym roku Jubileusze 30-lecia odzyskania przez Myszyniec praw miejskich oraz 50-lecia istnienia Gminy Myszyniec. Nagrodziliśmy sportowców z naszej gminy, którzy na przestrzeni tych lat odnieśli znaczące sukcesy w sporcie. Wiele z tych osób nie reprezentowało bezpośrednio Gminy Myszyniec, ze względu na brak zaplecza sportowego i klubów sportowych, jednak podczas startów podkreślało swoje pochodzenie właśnie stąd, z Gminy Myszyniec w Powiecie Ostrołęckim.
Podczas wydarzenia w odpowiedzi na wniosek Pani Burmistrz Elżbiety Abramczyk Minister Sportu i Turystyki pan Kamil Bortniczuk przyznał Panu Ryszardowi Tomaszowi Ropiakowi złotą odznakę „Za Zasługi dla Sportu”. Odznakę Panu Ryszardowi wręczył Pan Wiceminister Sportu i Turystyki – Pan Arkadiusz Czartoryski wraz z Panią Anną Jesień - olimpijką oraz rekordzistką Polski w biegu na 400 m przez płotki.
Inne osoby wyróżnione na Gali Sportu, które osiągnęły wybitne sukcesy w sporcie to:
Krzysztof Bałdyga
Mirosław Bałdyga
Katarzyna Butler
Fabian Czajkowski
Stanisław Drężek
Krystian Dziczek
Robert Michajłow
Krystian Rogalski
Kamil Sobotka
Mateusz Więcek
Kazimierz Wnęta
Tobiasz Zawadzki
Michał Zieliński
Sebastian Zyśk
W drugiej części Gali Sportu zostali nagrodzeni zawodnicy, trenujący obecnie w klubach w Gminie Myszyniec, którzy osiągnęli największe sukcesy w poprzednim roku oraz prezesi i trenerzy tych klubów.
Zawodnicy z Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate, którego trenerem jest Pani Kinga Przybyłek:
Amelia Duch
Marcin Domian
Dominik Domian
Nikodem Kowalczyk
Karol Rydel
Michał Chludziński
Drugim wyróżnionym Klubem była Akademia Piłkarska Kurpie Myszyniec, a mianowicie drużyna rocznik 2012, która zajęła dziewiąte miejsce podczas Mistrzostw Mazowsza. Trenerem oraz prezesem Akademii jest Pan Daniel Dziekoński, a drugim trenerem Klubu Pan Szymon Wasik. Wyróżnieni zawodnicy to:
Bartosz Murach
Aleksander Zyśk
Maciej Andrzejczyk
Miłosz Lis
Bartosz Jakóbczyk
Brayjan Samsel
Antoni Skrodzki
Hubert Kamiński
Z Uczniowskiego Klubu Sportowego Predator MMA Myszyniec, gdzie trenerem i prezesem jest Pan Rafał Gnatkowski wyróżnieni zostali:
Kacper Gnatkowski
Kacper Ropiak
Zuzanna Gnatkowska
Weronika Trzcińska
Kacper Kobus
Aleksandra Możdżeń
Mateusz Banach
Bartosz Zapadka
Aleksandra Szok
Lena Gacioch
Hubert Deptuła
Oliwia Kowalczyk
Aleksander Kozłowski
Mikołaj Chojnowski
Z Klubu ALDO Bartnik w Myszyńcu, gdzie prezesem jest Pan Paweł Lis, a trenerem Pan Kazimierz Puławski:
Szymona Kulasa
Bartosza Zawitowskiego
Mateusza Krajzę
Z Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Myszyńcu, gdzie prezesem oraz trenerem jest Pan Robert Michajłow:
Bartłomiej Wiśniewski
Kacper Kociński
Adam Suchecki
Hubert Suchecki
Wiktor Bors
Filip Wiśniewski
Wyróżnienia otrzymali również Panowie: Eugeniusz Chorążewicz oraz Krzysztof Zieliński za prowadzenie aktywnego trybu życia oraz promowanie sportu i naszej Gminy.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów w sporcie i życiu osobistym.
Dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz Starostwu Powiatowemu w Ostrołęce za współfinansowanie nagród.