W sierpniu 2023r. odbyły się półkolonie zorganizowane w Placówce Wsparcia Dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci świetlicy “Kolorowe kredki” w Myszyńcu w ramach akcji “Lato w mieście” pt. “Nietypowe sierpniowe półkolonie”.

Pierwszego dnia dzieci uczestniczyły w pogadance na temat Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego oraz wykonały pracę plastyczną o tematyce powstańczej. Następnie obejrzały spektakl pt. “Niebajka o powstaniu warszawskim” i zapaliły znicze przy grobie żołnierzy, gdzie spotkały się z Panią burmistrz Elżbietą Abramczyk.

Naszą świetlicę odwiedziła też pani kierownik OPS-u Julita Dawid, która rozmawiała o bezpieczeństwie podczas wakacji w różnych miejscach, wręczyła dzieciom okulary przeciwsłoneczne i plażowe piłki.

Z okazji Dnia Arbuza odbyły zajęcia oparte na praktycznym działaniu, wykonaliśmy sałatkę owocową i arbuzową lemoniadę rozmawiając przy tym o zdrowym odżywianiu.

Odbyło się potkanie z panią Barbarą Rosińską z tytułu Wielkiego Dnia Pszczół. Dzieci miały możliwość obejrzenia elementów stroju pszczelarza, sprzęt pszczelarski, wysłuchały informacji o życiu i znaczeniu pszczół oraz wykonały ozdobne świece z wosku, które zabrały do domów.

Dzień Miłośników Książek był dniem udziału dzieci w zajęciach bibliotecznych w MGBP w Myszyńcu, spotkały się z panią bibliotekarką, rozwiązywały też quizy pn. “Jakim jestem typem czytelnika?”.

Kształtując pozytywny stosunek do osób niepełnosprawnych dzieci odbyły wycieczkę rowerową do Środowiskowego Domu Samopomocy w Białusnym Lasku, gdzie spędziły mile czas przy wspólnej zabawie i poczęstunku.

Nasz wychowanek Adam Zapert zorganizował grę terenową, w której wszyscy chętnie wzięli udział. Końcowym etapem gry było spotkanie przy dzwonnicy i ułożenie hasła “Półkolonie na kurpiach”.

Dzieci wyjechały też na wycieczkę autokarową do Warszawy (zwiedziły ZOO, Pałac Kultury i Nauki, uczestniczyły w zajęciach z fizyki i informatyki w Centrum Kreatywności Targowa FabLab) i Olsztyna (były w Porcie Lotniczym Olsztyn – Mazury, planetarium, papugarni i na Starym Mieście).

W czasie półkolonii dzieci przygotowywały się do przedstawienia przedszkolakom Balonowego szaleństwa. Spotkanie było bardzo wesołe.

Stałymi zajęciami były zajęcia plastyczno – techniczne, konstrukcyjne, wyjścia na plac zabaw, spacery, poznanie najbliższego otoczenia.

Zakończenie półkolonii odbyło się przy wspólnie upieczonym cieście i lodach.