Po raz ostatni w tym roku szkolnym 2017/2018 w PSP im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie (w piątek 15.06.2018 r.) zostały wystawione trzy baśnie, aktorami tym razem byli uczniowie klasy II gimnazjum i klasy III PSP.

Pani Jadwiga Zaciek wraz z uczniami przygotowała scenariusze znanych i lubionych baśni.

Pierwszym przedstawieniem była legenda w gwarze kurpiowskiej pod tytułem „Jek umerlak zywego złapsiuł” ks. Stanisława Tworkowskiego ze zbioru „Legend i podań Kurpiów” - potraktowana z humorem i żywiołowością. Uczniowie doskonale odnaleźli się w swoich rolach, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W drugiej kolejności wystąpili młodsi uczniowie z klasy III PSP w mixie baśni „O Jasiu i Małgosi, Czerwonym Kapturku i Kocie w butach”

Jaś i Małgosi i Czerwony Kapturek - to bajki skierowane do młodszej publiczności, które uczą, aby nie oddalać się od domu bez wiedzy najbliższych, nie rozmawiać
z nieznajomymi.

Kot w butach uświadamia, że w życiu prawdomówność zawsze wygrywa, a odrobina trzeźwego rozumu nigdy nie zaszkodzi.
„Pinokio” ostatnie przedstawienie, to spora liczba nauk, które odgrywają jedną
z najistotniejszych ról. Prawdomówność nie kłamstwo - prawda wcześniej czy później wyjdzie na jaw. Posłuszeństwo wobec rodziców, pracowitość, nie uleganie złym namowom. Uczynnością i uprzejmością można zasłużyć sobie na pomoc innych ludzi.

Udzielane Pinokiowi rady przez jego bliskich są przez cały czas aktualne.

Scenografię uczniowie wykonali według własnego pomysłu.

Potrzebne rekwizyty namalowali i wycięli z kolorowych kartonów - las, polanę i rzekę.

Galeria: