1 a
1 b
2
Previous Next Play Pause
1 2 3

21 marca 2019 roku w naszej szkole pod kierunkiem pełniącej obowiązki dyrektora, pani Hanny Brodowskiej, odbył się apel z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Ubrani w zielono-żółte z elementami kwiatków stroje dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III SP pod kierunkiem wychowawców miło spędzali czas podczas licznych zadań rekreacyjno-sportowych. Nie zabrakło zadań sprawnościowo-zręcznościowych dla dzieci zmagających się z wykonaniem Marzanny, którą zgodnie z tradycją szkoły spalono w ognisku na znak pożegnania zimy. W tym dniu liczyła się dobra zabawa, a nie sprawność fizyczna. Pierwszy Dzień Wiosny uczczono wspólnym pieczeniem kiełbasek w życzliwej atmosferze.

W tym dniu uczniowie klas IV – VI SP pod nadzorem opiekunów przywitali Wiosnę w Parku Wodnym Tropikana  w Mikołajkach, korzystając z aquaparku z krytym i odkrytym basenem, zjeżdżalniami, rurami, saunami i grotą śnieżną. Dodatkową atrakcją była pełna przygód wyprawa do świata z przeszłości, w którym żyło waleczne plemię Galindów.

Natomiast uczniowie klasy VIII SP i III GIM pod kierunkiem pani Zofii Bałdygi oraz pani Elżbiety Rolki witali Wiosnę w Olszewce koło Ostrołęki podczas zorganizowanej pod nadzorem animatorów gry paintballowej.

Szkoda, że Pierwszy Dzień Wiosny jest tylko jeden raz w roku ;).

Joanna Pliszka