1
2
3
4 a
4 aa
4 b
4 c
4a
1 a
1 b
1 c
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Dzień Rodziny to w naszej szkole wyjątkowe święto. Kolejny raz udowodniliśmy, jak ważne jest podtrzymywanie i pielęgnowanie więzi pomiędzy dzieckiem a jego rodzicami. W dzisiejszym ferworze ludzkich spraw łatwo zapominamy o tym, że pozytywne relacje rodzinne sprzyjają rozwojowi dziecka jako istoty szczęśliwej, kształtują jego postawę i stosunek do ludzi w dorosłym życiu.

2 czerwca 2019 roku na terenie  Publicznej Szkoły Podstawowej w Krysiakach zorganizowano festyn z okazji Dnia Rodziny. Ideą pikniku rodzinnego było zorganizowanie alternatywnej formy spędzania wolnego czasu poprzez wspólną zabawę. Przybyłych gości przywitała sprzyjająca aura. W imprezie aktywnie uczestniczyli: pani Dyrektor, Nauczyciele i pracownicy szkoły, pan Sołtys i Rada Sołecka. Duży wkład w organizację święta włożyła Rada Rodziców.

Dzień Rodziny otworzyła swoim przemówieniem Pani Dyrektor, która mówiła o wielkim znaczeniu  spędzania wspólnego czasu rodzica z dzieckiem. Kolejnym punktem programu były występy artystyczne uczniów naszej szkoły.  Mali wykonawcy pod kierunkiem nauczycieli  prezentowali się zgromadzonej publiczności poprzez wiersze,  tańce i piosenki. Starsi uczniowie przedstawili  inscenizację wiersza „Rzepka” w nowoczesnym wydaniu, deklamowali gadki i śpiewali pieśni kurpiowskie. Część artystyczną zakończył taniec ludowy „Stara baba”. 

Oprócz  własnoręcznie wykonanych  upominków, dzieci podarowały mamusiom  i tatusiom coś niezwykłego: radość, uśmiech oraz niezapomniane wrażenia ze wspólnej zabawy. 

Wspaniałą atrakcją dla dzieci była dmuchana zjeżdżalnia oraz basen z piłkami sponsorowane  z funduszu sołeckiego. W międzyczasie można było osłodzić podniebienie bezpłatną watą cukrową. Na uwagę zasługiwał szwedzki stół przygotowany przez rodziców naszych uczniów.

Dzień Rodziny upłynął wszystkim w radosnej atmosferze. Wywołał pozytywne emocje i udowodnił, że czas spędzony z rodziną jest niezastąpiony.

Możliwość przeżycia niepowtarzalnych chwil w rodzinnej atmosferze i na wspólnej zabawie nie byłoby możliwe, gdyby nie olbrzymie zaangażowanie nauczycieli, uczniów, Rady  Rodziców, Rady Sołeckiej.  Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i wsparcia uroczystości  składamy serdeczne podziękowania.