1
1
2
2
Previous Next Play Pause
1 2

9 listopada 2018 roku pani Zofia Bałdyga przewodniczyła uroczystości upamiętniającej 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem żywej lekcji historii była ,,Droga do niepodległości”. Uczniowie przygotowani pod Jej kierunkiem dali świadectwo głębokiego patriotyzmu i szacunku dla naszej ojczyzny. W tym dniu nasza szkoła włączyła się w akcję Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej pod nazwą bicie ,,Rekordu dla Niepodległej” i o symbolicznej godzinie 11:11 zorganizowane zostało wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Ten dzień zapisał się w historii naszej placówki jako pamiątka dla przyszłych pokoleń.

01
01
02
02
03
03
04
04
05
05
06
06
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

16.10.2018 r. cała społeczność uczniowska Publicznej Szkoły Podstawowej im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie zebrała się, aby oddać hołd wielkiemu Polakowi, niezwykłemu człowiekowi w rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.

Na początku uroczystości uczniowie przypomnieli  krótką historię tego wspaniałego człowieka. Następnie przybliżyli zebranym naukę i przesłania jakimi kierował się Jan Paweł II podczas swojego, trwającego 27 lat pontyfikatu.  
Cały program artystyczny uświetniły piękne pieśni w wykonaniu uczniów mówiące o życiu, śmierci i świętości Jana Pawła II, a pieśń „ Barka” zaśpiewana przez wszystkich sprawiła, że poczuliśmy się jak jedna rodzina.

Uroczystość była nie tylko wspomnieniem papieża Polaka, ale również  podziękowaniem za jego życie, posługę, naukę i słowa skierowane do nas.

Cały program artystyczny został przygotowany przez panią Elżbietę Bożenę Gwiazdę.

 

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Dzień Edukacji Narodowej - to polskie święto obchodzone 14 października. Na dzień ten przypada rocznica utworzenia przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej.

To dzień szczególny - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.

15 października 2018 r. w naszej szkole, uczniowie również pamiętali o swoich nauczycielach. W części artystycznej, piękne życzenia, kwiaty, sprawiły, że święto upłynęło pod znakiem radości oraz w ciepłej i serdecznej atmosferze. Po występie uczniów dyrektor szkoły


Mirosława Grzegorczyk wręczyła nagrody dyrektora szkoły.

W imieniu uczniów i rodziców życzenia złożyli przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

,,Sto kwiatów,

sto rysunków

składamy w podarunku.”

15 października 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolkowych był Dniem Samorządności, w którym władzę w szkole przejęli wyznaczeni uczniowie pełniąc funkcje i obowiązki poszczególnych nauczycieli i pracowników szkoły. W tym dniu pod kierunkiem pani Ireny Jachimczyk odbyła się uroczysta akademia poświęcona pracownikom naszej placówki, dla których uczniowie wyśpiewali życzenia w inscenizacji recytatorsko-muzycznej. Do życzeń przyłączył się także Samorząd Uczniowski z opiekunem – panią Joanną Pliszką, który podarował pracownikom oświaty skromne kwiaty. Życzenia zdrowia, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym złożyła także Rada Rodziców, która wyraziła swą wdzięczność w słodkich czekoladkach. Tego dnia jubileusze pracy dydaktyczno-wychowawczej obchodziły: pani Hanna Brodowska oraz pani Teresa Dziczek, dla której przygotowano miłą niespodziankę.