Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do 10. edycji konkursu „Projektanci Edukacji”, w którym NOWA ERA nagradza grantami najciekawsze projekty edukacyjne. W kategorii klas IV-VI został zgłoszony pomysł pod nazwą „Jestem Kurpiem – to brzmi dumnie”, który koordynuje Bożena Mróz realizująca zajęcia folklorystyczne. Nadrzędnym celem projektu jest podtrzymywanie tradycyjnej sztuki ludowej Kurpi, popularyzacja tradycyjnych form sztuki ludowej oraz zachowanie, podtrzymywanie i promocja żywej kultury tutejszego regionu.

W dniach 3 – 13 grudnia odbył się I etap konkursu – głosowanie internautów na ulubione propozycje. Zainteresowanie było duże, mimo że jesteśmy małą wiejską szkołą. Oddawano głosy na terenie całego kraju. Nasza placówka została wpisana na Mapę Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji.

16 stycznia rozpoczął się 2. etap konkursu, w którym grupa projektowa wraz z opiekunem podejmie realizację zaplanowanych działań. Są to spotkania z twórcami ludowymi tutejszego regionu i warsztaty dla dzieci oraz rodziców, zajęcia kulinarne, integracja z lokalną społecznością, pobliskim Środowiskowym Domem Samopomocy oraz promocja projektu.

Drugi etap potrwa do maja. Nagrody czekają! Jest to nagroda finansowa - Pięć Złotych Grantów w wysokości 2000 złotych przyznawanych w kategoriach specjalnych. A więc warto!

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas swoimi głosami: uczestnikom oraz Przyjaciołom Projektu. Liczymy na pomoc rodziców oraz lokalnej społeczności w realizacji kolejnych kroków.


Opracowała: Justyna Śniadach


Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego stworzonego przez wyd. „Nowa Era” pod nazwą „Projektanci Edukacji”. To już 10. edycja, ale po raz pierwszy mogły do niego przystąpić klasy I-III. Pod koniec listopada nauczyciel realizujący zajęcia rozwijające „Zręczne ręce” w klasach młodszych, Justyna Śniadach, zgłosiła propozycję projektu konkursowego „Zabawka z sercem”. Jego głównym celem jest kultywowanie tradycji rękodzielniczych oraz rozwijanie umiejętności, które uczestnicy wykorzystają na co dzień. Dodatkowo, zakłada integrację dzieci niepełnosprawnych intelektualnie z osobami w normie intelektualnej oraz działalność charytatywną na rzecz osób potrzebujących, głównie maluchów.

Do konkursu zgłoszono 168 pomysłów z całej Polski. Jego pierwszy etap został już zakończony. Było to głosowanie internautów na najlepsze wg nich propozycje. 20 nagród przyznawała również Kapituła Konkursowa. 15 stycznia ogłoszono wyniki I etapu konkursu. Projekt „Zabawka z sercem” znalazł się w gronie laureatów, a Kapituła Konkursowa przyznała mu Grant Jury w wysokości 1000 zł na realizację zaplanowanych działań oraz półroczną prenumeratę miesięcznika „Focus”. Placówka została wpisana na Mapę Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji.

16 stycznia rozpoczął się drugi etap konkursu – realizacja zaplanowanych działań. Potrwa on do maja. Do wygrania nagroda finansowa - Złoty Grant w wysokości 2000 złotych.

Dziękujemy wszystkim internautom – Przyjaciołom Projektu za każdy oddany głos. Cieszymy się z sukcesu i liczymy na dalszą pomoc.

Opracowała: Justyna Śniadach

7
8
9
10
11
4-001
5
6
1-001
2-001
3-001
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

,,Naszym Babciom i Dziadkom

składamy życzenia

dużo zdrowia, radości

i marzeń spełnienia.”

 

22 stycznia 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolkowych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu wnuki i wnuczęta szczególnie pamiętali o ukochanych w wierszach, piosenkach i tańcach, które przygotowali pod kierunkiem p. Hanny Brodowskiej, p. Joanny Pliszki, p. Małgorzaty Jędrzejczyk i p. Barbary Pieńkos. Uroczystość umilił przygotowany przez uczniów słodki poczęstunek.

 

IMG_0850
IMG_0851
IMG_0852
IMG_0853
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Wartość pracowni: 90 707,00 zł. Dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego, w ramach programu: "Dofinansowanie Pracowni Informatycznych i Językowych" w wysokości 46 500,00 zł.

Życzymy ciekawej i efektywnej pracy.


Zadanie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach „ Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”.