Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.

Kiedy odbędzie się spis rolny? Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

Kto musi się spisać? Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma list od Prezesa GUS. Oprócz informacji o obowiązku spisania się, list będzie zawierać ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego to pismo należy zachować aż do momentu spisania się!

Jak się spisać? W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru.

Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego.

Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99) i spisać się przez telefon.

Rolnik, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.

Dlaczego spis rolny jest potrzebny? Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Samym rolnikom wyniki spisu pozwolą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji.

Gdzie szukać informacji? Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa https://spisrolny.gov.pl/. Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową lub konta społecznościowe (Facebook) urzędu gminy oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Ponadto od 17 sierpnia 2020 r. wsparcie i pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/

 

 

 

 

Urząd Miejski w Myszyńcu informuje, że organizowane są kolonie dla dzieci do 16-ego roku życia (urodzonych do końca 2004 roku), których co najmniej jedno z rodziców lub opiekunów prawnych jest ubezpieczone w KRUS.

 

Turnus I - w dniach 31.07.2020 r. – 09.08.2020 r. w górach w miejscowości Biały Dunajec. Opłata wynosi 400,00 zł.

 

Turnus II – w dniach 22.08.2020 r. – 31.08.2020 r. nad morzem w miejscowości Rzucewo. Dopłata wynosi 400,00 zł.

 

Istnieje możliwość wyjazdu dziecka, którego rodzice nie są ubezpieczeni w KRUS – koszt wyjazdu 1150,00 zł.

 

Zapisy oraz opłaty przyjmowane są do 13 lipca 2020 r. w godzinach od 8.00 do 16.00 w Urzędzie Miejskim w Myszyńcu pok. 30. 

Tel. 29/77 21 141 wew.31.

Ilość miejsc ograniczona.

 

Organizatorem wypoczynku jest:

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras

ul. Kościelna 5a/1, 20-307 Lublin

www.stowarzyszenie-kras.pl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. (0-81) 746-19-85 wew.2

1 a
1 b
Previous Next Play Pause
1 2

23 września 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolkowych rozpoczęliśmy ,,Tydzień Patriotyzmu” uroczystym odśpiewaniem ,,Mazurka Dąbrowskiego” – hymnu narodowego. Podczas apelu pani dyrektor, Hanna Brodowska, przypomniała zgromadzonym uczestnikom, że to właśnie 80 lat temu wybuchła II wojna światowa, do której pamięcią powracamy, by oddać hołd tym, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny. ,,Polski wrzesień 1939 r.” – to zilustrowanie ważnych historycznych momentów wykonane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Barbary Pieńkos i we współpracy z panią Zofią Bałdygą. Wychowanie patriotyczne zostało połączone z kształtowaniem postaw proekologicznych. W tym dniu dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III wzięli udział w akcji ,,Sprzątanie Świata” , czyli ,,Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!" pod kierunkiem wychowawców: p. Joanny Pliszki, pani Małgorzaty Jędrzejczyk i pani Barbary Pieńkos. Niechaj zatem każdy zapamięta, że sprzątamy co dzień, nie od święta. O Ojczyznę naszą dbamy, bo ją bardzo dziś kochamy.

                                                                                             

Joanna Pliszka

 

1
2
3
Previous Next Play Pause
1 2 3

PSP w Wykrocie - 6.11.2018 r. otrzymaliśmy niespodziankę, jaka dotarła do nas od Prezydenta Polski Pana Andrzeja Dudy za uczestnictwo w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”.

UTWORZONO: 10 LUTY 2016 KRYSTIAN KALINOWSKI
OpublikowanoOdsłony: 1348
Drukuj

 dyrektor: Iwona Trzcińska

Adres:
Myszyniec Stary 105
07-430 Myszyniec
Tel.: (029) 77 21 131

 

Celem działalności jest realizacja zadań oświatowych zleconych przez organ prowadzący publiczne placówki oświatowe na terenie Gminy Myszyniec, a w szczególności zapewnienie obsługi administracyjnej, finansowej i organizacyjnej tych placówek. 

 

Główne zadania realizowane przez GAPO:

1. Prowadzenie obsługi finansowo - księgowej i kasowej gminnych placówek oświatowych;
 
2. Prowadzenie spraw związanych z przyznawaniem stypendiów i zasiłków szkolnych;

3. Organizowania wypłat wynagrodzeń i ewidencjonowanie danych o zatrudnieniu i wynagrodzeniach pracowników;

4. Przygotowywanie projektów uchwał i zarządzeń dotyczących spraw oświatowych;
 
5. Prowadzenia dokumentacji kadrowej dyrektorów placówek oświatowych;

6. Sprawowanie nadzoru nad przestrzeganiem dyscypliny finansowej szkół;

7. Organizowania dowozu uczniów do szkół, na zawody sportowe, konkursy, itp.;

8. Uzgadnianie z dyrektorami projektów organizacyjnych szkół.
 

Podkategorie

Aktualności z Gminy Myszyniec

Aktualności ze szkół na terenie Gminy Myszyniec