image001
image007
image009
image005
image003
fibee
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

 

 Na terenie gminy Myszyniec trwa realizacja trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), który wspiera budowę sieci światłowodowej. W ramach projektu w 420 gminach w Polsce powstanie sieć światłowodowa. Inwestycja jest współfinansowana ze środków UE. Spółki FIBEE są beneficjentami programu na 19 z 33 obszarów konkursowych. Wykonawcą prac w naszej gminie jest firma Syntis z siedzibą w Grabówce, ul. Szosa Baranowicka 75, 15-523 Grabówka.

Dzięki infrastrukturze światłowodowej mieszkańcy będą mogli korzystać z usług internetowych i telewizyjnych oferowanych przez ogólnopolskich i lokalnych dostawców. Infrastruktura ta budowana jest w technologii, która opiera się na kablach światłowodowych doprowadzanych bezpośrednio do domów, gwarantujących szybkość i niezawodność usług cyfrowych.

Prace prowadzone będą na terenie miejscowości: Myszyniec, Myszyniec Stary, Wolkowe, Pełty, Wykrot, Wydmusy, Zdunek i Zalesie. Zastosowane będą linie doziemne oraz napowietrzne. Większość prac związanych z budową sieci prowadzonych jest w drogach publicznych, jednak prace wiążą się również z przejściem przez teren prywatny. W tym przypadku potrzebna jest zgoda właściciela posesji. Ważna jest zatem przychylność mieszkańców przy zbieraniu zgód dysponenckich, która jest niezbędna do kontynuowania prac oraz terminowości realizacji inwestycji.