Mazowiecki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na szkolenie z zasad przyznawania pomocy dla następujących operacji objętych PROW na lata 2014 – 2020:

  • 1.3 Modernizacja gospodarstw rolnych
  • 2 Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Szkolenie organizowane jest w związku z uruchomieniem naborów wniosków w ramach w/w operacji.

Wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” można składać w terminie od dnia 29 marca 2019 r. do dnia 27 maja 2019 r.

Wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” można składać w terminie od dnia 29 marca 2019 r. do dnia 28 czerwca 2019 r.

 

Termin przeprowadzenia szkolenia:  środa -  08 maja 2019r.,  w godzinach  10:00 – 12:10

 

Miejsce  przeprowadzenia szkolenia : Biuro Powiatowe w Ostrołęce, ul. Kościuszki 17, 07-409 Ostrołęka

Serdecznie zapraszamy

 

Uwaga! W związku z trwającą od kilku tygodni suszą, jak również występującymi ostatnio porywistymi wiatrami, w lasach utrzymuje się najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Niska wilgotność ściółki leśnej sprzyja błyskawicznemu rozprzestrzenianiu się ognia.

- Pożar może spowodować mała iskra z pozostawionego ogniska, nierozważnie wyrzucony niedopałek papierosa, czy rozniecanie ognia w miejscach niedozwolonych – przestrzega Jarosław Wilga, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.  - Nie wypalajmy też traw na łąkach. To nierozważne i zabronione. Pożar może szybko wymknąć się spod kontroli i dotrzeć do zabudowań gospodarczych bądź lasu.

Do apelu przyłącza się również policja: - Prosimy mieszkańców o czujność i zgłaszanie na policję wszelkich niepokojących sytuacji w lesie, a także  podejrzanych osób w pobliżu kompleksów  leśnych, pod nr tel. alarmowego 997.

Leśnicy przypominają z kolei o zachowaniu  szczególnej ostrożności podczas wypoczynku w lesie: w kompleksach leśnych oraz na terenach śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, palenie papierosów, grillowanie poza miejscami do tego wyznaczonymi.

W razie zauważenia pożaru lasu zgłoś to niezwłocznie do Komendy Miejskiej  Państwowej Straży Pożarnej - nr tel. alarmowego 998.

 

Mieszkańcy gminy Myszyniec,

       W związku z ubieganiem się przez Gminę Myszyniec o dotację na "usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie gminy Myszyniec" informuję, że mieszkańcy posiadający  wyroby zawierające azbest mogą składać wnioski w  Urzędzie Miejskim w Myszyńcu

pok. nr 1.

Wnioski należy złożyć do dnia 16 maja 2019 r.

Wnioski mogą składać osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej w miejscu realizacji zadania, które mają zdemontowane wyroby azbestowe.

 

Pobierz:

Gmina Myszyniec wspólnie z Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Ostrołęce zorganizowały w tym roku Punkt przyjmowania zeznań podatkowych, który mieści się w jednym z pomieszczeń w budynku Dworca Autobusowego na Placu Wolności.

Pracownik Urzędu Skarbowego przyjmował zeznania podatkowe w miesiącu marcu br.

W tym roku będzie jeszcze jeden dyżur w dniu 18 kwietnia (czwartek)

w godz. 9.00 – 14.00.

Zapraszamy mieszkańców, którzy jeszcze nie rozliczyli się z Urzędem Skarbowym do załatwienia sprawy podczas pełnionego dyżuru w Punkcie.

PRZEWODNICZĄCY KOMISJI INFRASTRUKTURY,

PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROLNICTWA

O B W I E S Z C Z E N I E

 

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 15 kwietnia 2019 r. o godz. 1200 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Myszyńcu odbędzie się posiedzenie Komisji Infrastruktury, Przedsiębiorczości i Rolnictwa z następującym porządkiem obrad:

 

  1. Otwarcie posiedzenia.
  2. Analiza stanu dróg gminnych.
  3. Sprawy różne.
  4. Zamknięcie posiedzenia.

Przewodniczący Komisji:

 /-/  Robert Rydel

 

 

Prosimy sołtysów lub przedstawicieli o zgłaszanie wiosek do I edycji powiatowego turnieju „Krwawa Liga 2019”. Termin przyjmowania zgłoszeń do 9 kwietnia (wtorek) 2019 roku.

Szczegółowe informacje są udzielane w Urzędzie Miejskim w pokoju nr.30 lub pod numerem telefonu +48 29 772 11 41 wew.31.

Zachęcamy mieszkańców naszej gminy do wywieszania flag narodowych w czasie zbliżających się świąt państwowych. Dodatkowo informujemy, że w tym roku w dniach od 2 do 3 maja prowadzona jest ogólnopolska akcja liczenia flag przy zastosowaniu bezpłatnej aplikacji na telefon komórkowy z systemem Android. Aplikacja ta o nazwie MARKFLAG jest bezpłatna i udostępniona do pobrania w sklepie Google Play przez pracownika jednej z gmin. Formalnie nie jest to konkurs, nie ma nagród i wszyscy biorący w niej udział są zwycięzcami. Miło nam jednak będzie, jeśli nasza okolicy dobrze wypadnie w statystykach. System zgłoszeń jest anonimowy. Technicznie działanie aplikacji polega na tym, że rozpoznaje ona w kadrze aparatu flagę i tylko wtedy pozwala zrobić zdjęcie. Dodatkowo na podstawie wskazań GPS-a odnotowuje miejsce zrobienia tego zdjęcia. W kolejnym etapie można te dane lokalizacyjne wysłać na portal flagowy www.flaganarodowa.pl. Dla zachowania jak największej prywatności samo zdjęcie nie jest wysyłane, tylko i wyłącznie znacznik GPS. Nie zbierane są żadne dane osobowe, aplikacja nie wymaga karty SIM w aparacie. Co więcej identyfikacja odbywa się bez konieczności posiadania internetu. Tylko wysyłka znaczników GPS wymaga dostępu, ale można to zrobić później, niekoniecznie podczas rejestracji flagi.

Kino Visa zaczyna majówkę już 27 kwietnia, przed nami aż 10 dni specjalnie przygotowanych atrakcji - dwa nowe tytuły w repertuarze, największe hity kwietnia i ceny obniżone o połowę. Odpocznij w kinie i daj się ponieść filmowym emocjom!

 

Od 27 kwietnia do 6 maja nasi widzowie w Lidzbarku, Brodnicy, Szczytnie, Mikołajkach, Myszyńcu, Bartoszycach, Olsztynku, Bieżuniu, Kłodawie i Łasku będą mogli skorzystać ze specjalnej promocji. Ci, którzy zapłacą kartą Visa, otrzymają aż 50% zniżki na wszystkie bilety i zestawy w barku kinowym. Szczegóły promocji oraz regulamin na stronie Kino.Visa.pl

 

Majówka z Kinem Visa może oznaczać filmową przygodę w Londynie. Tam rozgrywa się akcja animacji „Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali”. Sherlocka Holmesa znają wszyscy, czas poznać Sherlocka Gnoma! Filmowy bohater ma przed sobą nietypową detektywistyczną misję – musi rozwikłać zagadkę ogrodowych krasnali. W oryginalnej wersji językowej tej opowieści towarzyszą m.in. Emily Blunt i Johnny Depp. Polskie głosy, które poprowadzą nas przez tę historię, należą m.in. do Przemysława Bluszcza i Jarosława Boberka.

 

Majówkowy weekend z Kinem Visa to także szansa na spotkanie z Larą Croft. Angelina Jolie ustępuje miejsca na ekranie Alicii Vikander – to tę aktorkę zobaczycie w filmie „Tomb Raider” w wersji 3D z dubbingiem. To jedna z tych bohaterek, która zdecydowanie nie potrafi żyć bez adrenaliny. Przygotujcie się na szybkie zwroty akcji. Filmowa Lara potrafi być wrażliwa, a jednocześnie bezwzględna, zdeterminowana i bezradna. Fani najpopularniejszej gry millennium mogą liczyć na intensywne emocje.

 

W repertuarze zostają z nami także filmy, które zdążyły już podbić serca publiczności w kwietniu, m.in. nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej. Ważna opowieść o tym, że nikogo nie dziwi już metaforyczna utrata twarzy, za to fizyczna inność skazuje na wykluczenie. Fanów Metalliki ucieszy obecność utworów zespołu w tym filmie.

Mocne uderzenie słychać również w zwiastunie „Player One” Spielberga. To formacja Van Halen. Słynny utwór „Jump” zapowiada skok w przyszłość, do roku 2045.  To ten moment w historii, kiedy ludzie szukają ukojenia w wirtualnej rzeczywistości.

Na widzów Majówki z Kinem Visa czeka także „Pitbull. Ostatni pies“ w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Porucznik Despero kontra gangi walczące o wpływy w mieście. Marcin Dorociński to tylko jeden z magnesów, który przyciągnie widzów do kina.

Wejdź na facebookowy profil Objazdowego Kina Visa i zobacz fragmenty filmów, które czekaja na Ciebie w maju!

https://www.facebook.com/KinoObjazdowe/

 

Myszyniec - 01.05.2018

Gnomeo i Julia
Godzina: 9:00 i 14:30
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)

Player One 2D DUBBING
Godzina: 11:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)

Tomb Rider
Godzina: 16:20
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)

Twarz
Godzina: 18:30
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)

Pitbull. Ostatni Pies
Godzina: 20:30
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)

 

Rezerwacje biletów na stronie:
kino.visa.pl

lub pod numerem telefonu:
22 357 78 00 
od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 15:00

 

 

Więcej informacji:

Biuro prasowe Outdoor Cinema

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Iwa Ostrowska

+48 535 861 003

Gmina Myszyniec wspólnie z Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Ostrołęce informuje o uruchomieniu w Urzędzie Miejskim punktu przyjmowania zeznań podatkowych. Pracownik Urzędu Skarbowego będzie przyjmował zeznania podatkowe w dniu 19 i 26 kwietnia (czwartek) w pokoju nr 19 na I piętrze w godz. 900 – 1400.

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ W MYSZYŃCU

O B W I E S Z C Z E N I E

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ((t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1875 ze zm.) uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 19 kwietnia 2018 roku o godz. 1000 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Myszyńcu, Plac Wolności 60 odbędzie się XXV Sesja Rady Miejskiej w Myszyńcu z następującym porządkiem obrad:

 

1.   Otwarcie sesji.

2.   Przedstawienie porządku obrad.

3.   Przyjęcie i przegłosowanie ewentualnych zmian do porządku obrad.

4.   Przyjęcie protokołu z XXIV sesji Rady Miejskiej.

5.   Informacja Burmistrza Myszyńca o pracy w okresie międzysesyjnym.

6.   Interpelacje i zapytania radnych.

7.   Odpowiedzi na interpelacje.

8.   Przedstawienie sprawozdania z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej za 2017 rok.

9.   Przedstawienie oceny zasobów społecznych.

10.   Wystąpienie Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

11.   Dyskusja i podjęcie uchwał w sprawach:

a)       zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu Gminy za 2017 rok,

b)       udzielenia absolutorium Burmistrzowi Myszyńca,

c)       zaciągnięcia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie,

d)       zaciągnięcia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie,

e)       wydzierżawienia w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej na okres 10 lat,

f)        przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Myszyniec,

g)       przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Myszyniec na lata 2016-2023,

h)       trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków zespołu interdyscyplinarnego oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania,

i)         zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej dla gminy Myszyniec na lata 2018-2021,

j)         zmian w uchwale budżetowej Gminy Myszyniec na 2018 rok.

12.   Wolne wnioski i informacje.

13.   Zamknięcie obrad XXV sesji Rady Miejskiej.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

 /-/   Sławomir Świtaj

 

28 marca 2018 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum pod kierunkiem pani Elżbiety Rolki zaprezentowali program artystyczny dotyczący tajemnicy Wielkiejnocy i właściwego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Zwrócili uwagę na charakter dni Wielkiego Tygodnia oraz znaczenie poszczególnych symboli i tradycji w kulturze chrześcijańskiej.

Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016r., poz. 1817 z późn. zm.) została złożona oferta przez Stowarzyszenie  Abstynentów „Nowa Droga” Pl. Wolności 60, 07-430 Myszyniec.

Uznając celowość realizacji zadania publicznego przez organizację pozarządową, Burmistrz Myszyńca zgodnie z ww. artykułem zamieszcza ofertę na okres 7 dni. Każdy zainteresowany, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty (tj. do dnia 11.04.2018r.).

Po upływie tego terminu oraz rozpatrzeniu uwag zostanie niezwłocznie zawarta umowa  o wsparcie realizacji zadania publicznego.

Uwagi można zgłaszać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w formie pisemnej na adres Urzędu Miejskiego w Myszyńcu.

Osoba do kontaktu:

Mirosława Gruszewska

Pobierz: